ošetrenia

  • ošetrenie kazov bielymi výplňami - každý pacient je ošetrený vysoko kvalitným materiálom. Na biele výplne používame nanohybridné kompozity, ktoré sú obohatené keramickými súčasťami. Tie dodávajú plombe vynikajúce mechanické aj estetické vlastnosti. Samozrejmosťou pri našej práci je používanie koferdamu a zväčšovacej optiky.
  • keramické plomby - inlay, onlay pre väčšiu mechanickú odolnosť materiálu a ochranu zuba pred zlomením
  • liečba koreňového systému zubov - endodoncia - ak zubný kaz spôsobí infekciu zubného nervu, musíme odstrániť infekciu z koreňov zubov pomocou špeciálnych koreňových nástrojov, celý koreňový systém vydenzifikujeme a spravíme jeho hermetický uzáver. Zvyčajne to trvá dve 60 minútové návštevy.
  • korunky, mostíky, protézy - vyrábajú sa v prípade , ak to zub potrebuje, ak musíme predísť jeho zlomeniu. V prvej návšteve zub /zuby vyvŕtame, naskenujeme pre zubného technika a zuby zakryjeme dočasnými korunkami. V druhej návšteve odovzdáme hotovú prácu (korunky/mostík) pacientovi.

 

prevencia

  • dentálna hygiena - súčasťou dentálnej hygieny je odstránenie zubného kameňa ultrazvukom, ručne sa kameň dočistí kyretami, vypieskujú sa pigmenty a zuby sa nafluoridujú. Po hygiene sú zuby belšie a ďasná bez zápalu. Termín na dentálnu hygienu trvá 60 min. 
  • individuálna inštruktáž čistenia zubov - počas hodinového termínu vám ukážeme, ktoré miesta na zuboch si nesprávne čistíte. Vysvetlíme, prečo to tak robíte, naučíme vás správne techniky vhodné pre váš chrup. Keď zlepšíte techniku čistenia zubov, budú sa kaziť menej, alebo vôbec, taktiež vám prestanú krvácať ďasná.
  • pečatenie fisúr - robí sa deťom do pol roka po prerezaní trvalého zuba. Je to prevencia pred vznikom kazu na žuvacích plôškach stoličiek. Avšak len čisté zuby sa nekazia, aj pečatené zuby treba dobre umývať.

estetika

  • keramické fazety - sú to tenké keramické plôšky nalepené na prednú časť zubov. Vieme nimi upraviť tvar, dľžku aj farbu zubov. Zvyčajne sa používajú na predné zuby, alebo až po päťky - podľa potreby pacienta.
  • bielenie zubov - používame metódu domáceho bielenia, ktoré si aplikujete doma na zuby pomocou nosičov, ktoré vám vyrobíme. Dôležité je, aby aplikácia trvala minimálne mesiac. Vtedy je pozitívny výsledok dlhodobý. Vieme vybieliť aj jednotlivé zuby postihnuté diskoloráciami, napríklad mŕtve zuby. Taktiež pred výrobou koruniek a mostíkov je vhodné zvážiť bielenie zubov, aby ste si mohli vybrať bielu farbu budúcich koruniek.